Blog > Komentarze do wpisu
Peek-a boo i Brahdelt zaprosiły mnie do ankiety "ja jako czytelnik".

1. O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?
Najchętniej wieczorem, przed snem. Tylko z tym coraz gorzej, bo coraz częściej mam po całym dniu tak zmęczone oczy, że po kilkunastu kartkach odkładam nawet najciekawszą książkę.

2. Gdzie czytasz?
Wszędzie. Ale przede wszystkim w pociągu gdy jadę do i z pracy. Wole wprawdzie na siedząco (nawet jak nie ma miejsc, coraz częściej ktoś mi ustępuje), ale dopóki nie ma takiego tłoku, że jedzie się na "śledzia", czytam i gdy stoję. Kupiłam sobie nawet słuchawki, by nie przeszkadzały mi w czytaniu czyjeś rozmowy. Zawsze mam przy sobie coś do czytania, więc jak trzeba gdzieś poczekać (poczekalnia, przystanek), też czytam.

3. Jeśli czytasz (na leżąco) w łóżku, to czytasz najchętniej na plecach czy na brzuchu?
Tak jak się powinno, czyli nie na leżąco, a na siedząco, z dobrym oświetleniem. Ale jeszcze nie tak dawno, nie dbałam o oczy i uwielbiałam czytać leżąc na brzuchu.

4. Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?
Przede wszystkim dobrze napisane. Czasami jest tak, że książka się "haczy" - jest tak napisana że z trudnością śledzę wątek, często "wypadam na zakręcie". Przez takie książki, nawet jak ciekawi mnie temat, brnę z trudem i często odkładam nie doczytawszy do końca. A jeżeli chodzi o treść, to mam różne "etapy" - teraz chętnie sięgam po książki "multi-kulti," np. o Hindusach w Wlk. Brytanii

5. Jaką książkę ostatnio kupiłaś/-eś?
Dubravka Ugresic - Nikogo nie ma w domu, Saira Shah - Córka bajarza.

6. Co czytałaś/-eś ostatnio?
Marii Iwaszkiewicz - Z pamięci, bajecznie ciekawa, bo w jej wspomnieniach dużo o okolicy w której żyję.

7. Co czytasz aktualnie?
Woody Allen - Obrona Szaleństwa

8. Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi? Jeśli używasz zakładek, to jakie one są?
Nie używam zakładek, ani nie zaginam rogów. Zaznaczam stronę tym co mi wpadnie w rękę - kawałkiem papieru, gazety, długopisem itp.

9. Co sądzisz o książkach do słuchania?
Dla mnie jest to fajny pomysł na przypomnienie sobie klasyki. Ja przypomniałam sobie w ten sposób m.in. Idiotę. Wróciłabym chętnie do całego Dostojewskiego, Manna - moim zdaniem do czytania w pociągu zupełnie się nie nadają.

10. Co sądzisz o ebookach?
To nie dla mnie. jak mam coś przeczytać z ekranu z uwagą i ze zrozumieniem, wolę wydrukować.

Z kolei ja zapraszam edi-bkart-deco.
piątek, 24 października 2008, ninga

Polecane wpisy

  • Dom moje hobby

    Czy chcę, czy nie tak jak w tytule. W tygodniu praca i wieczorami czas dla siebie. Tak na przykład wygląda karnawałowa wyżerka (poza kadrem niedietetyczne wino)

  • Przeczytane 2019

    4 x Neapol Eleny Ferrante  Może i nie tzw. "wartościowa literatura", ale na pewno coś więcej niż dobre czytadło. Narratorka, to 60-letnia pisarka Elena Gre

  • Backpackers 60+

    Kolejna azjatycka włóczęga za mną. Tym razem była to Tajlandia i Malezja . Leciałyśmy przez Moskwę Aerofłotem. Nigdy więcej. Jakiś czas po kupieniu biletu dosta

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2008/10/25 04:56:14
dzieki, lubie blogowe zabawy :)
-
2008/10/25 20:43:20
Ja również bardzo dziękuję i pozdrawiam cieplutko.
-
2008/10/27 22:18:38
Miło mi ze skorzystałaś z zaproszenia. i zazdroszcze pdorózy z książką oraz zakupionych nowości:)
Spis moli