Blog > Komentarze do wpisu

Wpajana nam przez Janeczkę zasada: Jak chcesz mieć coś zrobione, zrób sobie sam, dotyczy i ogrodu. Fajnie jest, jak ktoś przyjdzie, skosi, zgrabi. Ale dopóki robiłam w ogrodzie sama, wołając tylko co najwyżej do cięższych prac, zupełnie inaczej to wyglądało. Wzięłam więc grabie do rąk i staram się przywrócić trochę zieleni. Ale kiepsko mi idzie. 

Grzebanie w ziemi jest męczące, czasochłonne i co chyba najbardziej mnie irytuje,  nie ma końca. Miało padać, wiec posiałam trawę, deszcze odwołali, wiec doszło mi jeszcze podlewanie ogrodu.

 

Generalnie z niczym się nie wyrabiam, za miesiąc ślub Gumisia, z myślą o tym by nie wyglądać jak wieloryb miałam schudnąć. No ale nie wychodzi. Ciotka Beata Młodsza, by pokazać że można jeść smacznie i bez kalorii, kupiła mi na Allegro coś takiego.


To jest naprawdę dobre! I jak się popatrzy na skład, nie naszpikowane chemią.

Z pamiętnika wk ... konsumentki

Mazowieckie Przewozy Regionalne

Historia z polskim Pendolino pewnie byłaby śmieszna, gdyby nie to, że ta zabawa została sfinansowana z naszych podatków. Mazowieccy kolejarze, niestety nie mogli aż tak poszaleć, wprawdzie kupione przez nich składy pasują do naszej rzeczywistości tak jak to Pendolino, no ale nie ta skala ... w każdym razie teraz przerzucili się na ekrany. Zastawiają nimi cała trasę (zdjęcie nie moje, wzięłam z gazety. pl).

I tak wszyscy mamy w plecy, bo "szwagier" ma firmę z ekranami, a nie z torami. Na to by wyremontować te ostatnie, pieniędzy na pewno już nie starczy.

Poczta Polska

Odebrałam paczkę. Zamiast tych ślicznych włóczek, były w niej jakieś badziewne okulary:


Ewidentnie ktoś podmienił na poczcie paczki. Ale wcale nie jest pewne, czy uda mi się to skutecznie zareklamować,  

Amazon

Bateria mojego nowego Kindla starcza na tydzień, ale zanim go zareklamuję, postanowiłam się mu jeszcze przyjrzeć, redukując - poprzez ograniczenie do minimum synchronizacji - zużycie baterii. Wywaliłam z chmury Amazona wszystkie książki i postanowiłam wykorzystywać ją tylko do prenumerowanych gazet. Straciłam na to całe piątkowe popołudnie - nagle okazało się, że w chmurze była tylko część wysłanych tam książek, musiałam szukać ich gdzie indziej, nie wszystkie były na dysku, o kilka musiałam poprosić. Ale dałam radę. Chwile później okazało się, że moja chmura w Amazonie przestała działać i mogę sobie na nią wysyłać jak na Berdyczów. Zanim udało mi się na chacie Ąmazona coś wyjaśnić też upłynęło sporo czasu - w końcu połączyli mnie z member of the specialist team, gdzie znowu coś długo sprawdzali i na koniec zapewnili, że oni nad tym pracują i że postarają się szybko ten problem rozwiązać. Szybko, tzn. w ciągu kilku dni. Czyli mieli awarię i pewnie z tego powodu z chmury wyparowała połowa książek.    

I tak sobie myślę, że przenoszenie wszystkiego do sieci (właśnie powoli robi się to z obsługą administracyjną) nie jest najlepszym pomysłem. Może i ten epuap jest fajny, ale elektroniczne państwo nie budzi mojego zaufania. 

niedziela, 18 maja 2014, ninga

Polecane wpisy

  • Czas zamknąć drzwi.

    Żal. Taki nie do opisania. https://kaliningradzbloxa.home.blog/ Przenoszę się na Wordpress. Wszystko przeszło, całe 15 lat ze zdjęciami.  Pusto tam i głuch

  • Przeczytane 2019.3

    Niewyjaśnione okoliczności - Dr. Richard Shepherd O medycynie sądowej postrzeganej jako wyrafinowana sztuka dochodzenia prawdy. Autor to czołowy patolog angiel

  • Tydzień w nowym domu.

    Pomieszkałam przez tydzień w moim domu. Jak zwykle plany miałam, że ho, ho! A skończyło się na jednej książce, i nawet drutów do reki nie wzięłam. W domu też pr

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/05/18 22:08:36
ciezkich prac w ogrodzie nie lubie, wczoraj dluuugo oczyszczalam zarosniete spojenia miedzy plytami garazowego wjazdu, w tym miejscu trawa wyrosla lepiej niz na trawniku, a srodki na chwasty jej nie wziely (tylko dobrze swiadczy to o srodkach) :)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/05/18 23:01:04
Tak to jest z chmurami - albo są, albo ich nie ma. Na pewno nie warto na nich opierać wszystkich swoich zbiorów.

W zasadzie dotyczy to tych chmur na niebie i tych sieciowo-komputerowych:)

Pozdrawiam Halina
-
2014/05/20 09:14:34
Ślub Gumisia - super:) . Gratuluję.
tak sobie myślę, że bardzo trudno jest samemu dbać o poziom ogrodu, równo przystrzyżoną trawkę, w ogóle o wystrój, gdy się ma tyle zainteresowań poza harowaniem na roli..ja dopuszczam chwasty, nie walczę o piękne trawniki, bo to ponad siły. Rancho ma być miejscem odpoczynku a nie obozem pracy. Można się bawić w cyzelowanie trawniczków jeśli ma się harującego chłopa który to lubi. U nie też z tym problem...
Te chmury do dla mnie jeszcze póki co kosmos i tez w to nie wierzę. A Epuap chętnie stosuję, wirtualna księgowość całkiem mi pauje...
Spis moli