Blog > Komentarze do wpisu

Była Kasia.eire i poszłyśmy na Ostatnią rodzinę

Historia rodziny Beksińskich to temat na serial, nie dwugodzinny film. Tu skoncentrowano się na problemie z Tomkiem, który nie potrafiąc poczuć radości życia, chce się zabić - matka tego nie rozumie i cierpi, ojciec stara się go zrozumieć i próbuje to zaakceptować. Inne wątki są tylko zasygnalizowane - aby wiedzieć co się pod nimi kryje, trzeba coś wiedzieć o czasach PRL-u, nie zaszkodzi też znać książkę Grzebałkowskiej.  

Z tym, że nie jest to konieczne do zrozumienia filmu. Popis gry aktorskiej. Na koniec pokazane są amatorskie, kręcone przez Beksińkskich, filmy - budzi podziw jak odtwórcy trzech głównych ról upodobnili się do odtwarzanych przez siebie postaci. 

Ale też nie jest tak, że popełniono błąd nie wskazując go jako kandydata do Oskara, na to jest to według mnie film za bardzo 'lokalny". 

W drugiej połowie tygodnia pojechałam na Suwalszczyznę, na sam koniec Polski:

Gdzie nie spojrzeć tam krowy:

Niektóre mają bardzo ciekawe pyski:

Ale też nie jest tak, że spacerowałam patrząc na krowy. Pochłonęły mnie prace ogrodowe, między innymi przygotowałam miejsce na rabatkę:

Polska coraz bardziej przypomina step. Posadzone przy drogach drzewa to smętnie wyschnięte badyle. To nie było suche lato, padało, a zieleni coraz mniej i ziemia sucha jak pieprz. Przez ten brak zieleni coraz bardziej widoczna jest betonowa brzydota współczesnej architektury. Bolą od niej oczy. Wszelkie rekordy biją domy weselne - są tak koszmarne, że zasługują na album. Czekam kiedy Filip Springer o tym napisze.

Wszyscy wokół pełni nadziei po czarnych marszu. Moim zdaniem Polska B trzyma się mocno. I jak czyta, to takie gazety:

  

wtorek, 04 października 2016, ninga

Polecane wpisy

  • Czas zamknąć drzwi.

    Żal. Taki nie do opisania. https://kaliningradzbloxa.home.blog/ Przenoszę się na Wordpress. Wszystko przeszło, całe 15 lat ze zdjęciami.  Pusto tam i głuch

  • Przeczytane 2019.3

    Niewyjaśnione okoliczności - Dr. Richard Shepherd O medycynie sądowej postrzeganej jako wyrafinowana sztuka dochodzenia prawdy. Autor to czołowy patolog angiel

  • Tydzień w nowym domu.

    Pomieszkałam przez tydzień w moim domu. Jak zwykle plany miałam, że ho, ho! A skończyło się na jednej książce, i nawet drutów do reki nie wzięłam. W domu też pr

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/10/04 09:31:35
Nie widziałam "Powidoków", więc trudno mi wypowiadać się na temat, który film byłby lepszym kandydatem. "Ostatnia rodzina", mimo moich zastrzeżeń, jest filmem na światowym poziomie i wstydu na pewno by nam nie zrobiło. Nie wiem na ile w USA znany jest Beksiński, ale myślę, że sama historia jest w stanie zainteresować widzów na całym świecie. Tyle że teoretycznie "Powidoki" są lepszym kandydatem, bo Wajda jest za oceanem znany. W takich konkursach to się bardzo liczy.
-
Gość: Kasia D, *.dynamic.chello.pl
2016/10/04 22:35:56
GrzebałKowska :-)
-
2016/10/09 05:09:00
A u nas strach przed huraganem
-
Gość: moniek, *.mlyniec.gda.pl
2016/10/09 16:41:38
Przeżyjemy PiS, przeżyjecie i huragan.
-
Gość: , *.kwidzyn.vectranet.pl
2016/10/11 14:33:00
nie chodzi o partię aborcja to zabijanie i śmierć -czemu ludzie ludziom znowu gotują piekło na ziemi kobieta jak przedmiot poijedzić na niej i jakby co to z konsekwencją nieodpowiedzialnością męższczyzny ma radzić sobie sama i legalnie zabić -ludzie już są gorsi od zwierząt a ma się zabezpieczać przed szczęściem bo dzieci są błogosławieństwem od Boga
Spis moli