Blog > Komentarze do wpisu
Powycieczkowa depresja

Mam objawy depresji powycieczkowej. Podchodzę do wszystkiego jak pies do jeża i najchętniej tępo gapiłabym się w sufit.  Inna sprawa, że patrząc na to co dzieje się za oknem, trudno się temu dziwić. Co z tego, że nie mam telewizji, kiedy jest Twitter. Zachować tamten azjatycki luz nie sposób, jeszcze kilka dni w świrlandii i zapomnę, że jest to w ogóle jest możliwe.

Było mi tam bardzo dobrze. Już nie pamiętam kiedy, tak dobrze wychodziłam na zdjęciach


Z kolei to zdjęcie ustawiłam jako tapetę w telefonie, ale nie działa, tak jak miało (czyli jako antydepresant). 

.

Złapałam tam taki spokój, że nie miałam żadnych strachów wsiadając z moim synkiem na motor - tu sobie tego nie wyobrażam.

Jasne, że nie jest to raj. Wprawdzie autobusy turystyczne są mega wygodne - pierwszy raz w życiu jechałam autobusową kuszetką

Ale pociągi przypominają te, które pamiętam z młodości (tylko raz, właśnie w pociągu, natknęłam się na brudną toaletę).

Obrobiłam zdjęcia i zamówiłam w Empiku fotoalbum. Dostępne w grafice Gugla zdjęcia wietnamskiej przyrody są dużo lepsze niż te, które zrobiłyśmy. W dodatku, występując na zdjęciach, urody im nie dodajemy. A jak jeszcze do tego się doda nasze umiejętności, ten fotoalbum zrobiłam ze zdjęć co najwyżej dobrych i takich sobie. Mają wartość sentymentalną, nie artystyczną.

Kilka refleksji.

Historia tej sajgońskiej fontanny, brzmi znajomo. Były pieniądze do wyprania. Wódz oznajmił, że feng szui jest takie, że wojny się nie wygra. By to zmienić, trzeba zbudować pomnik, którego koniec uwolni ogon smoka. Koszt budowy przekroczył roczny budżet na obronę.

Sieć energetyczna wygląda u nich tak:

A jakoś klimatyzacja wszędzie działa.

 

Papierosy są tanie (podobno najtańsze w Azji). Na ulicach nie widać dużo osób z papierosem, ale jak ktoś pali to nie ma z tym problemów. Sprzedawca świeczek w świątyni koło ołtarza, nie musi wychodzić na zewnątrz.

Też mają krajobraz upstrzony 'świebodzińskimi Buddami":

Ale takiego naprawdę dużego położyli i jest "śpiącym Buddą". A rzecz ma miejsce w górach, więc dało by się ten pomnik krajobrazowo upchnąć.


Czosnek kupuje na targu, u sprawdzonych sprzedawców, by mieć pewność że kupuję ten "nasz, dobry, polski". Ale już nie jestem taka pewna, czy ten azjatycki jest taki zły. W każdym razie maja zdecydowanie większy wybór.

Gumiś twierdzi, że zamiast rozmyślać o zbliżającej katastrofie, trzeba brać przykład z doktora Rieux i pchać swój wózek codzienności. 

Staram się. Rozebrałam choinkę

I poszłam na Szarotki:


 Fajne torby - może jeszcze w marcu będzie warsztat jak robić tę pierwszą;

Wracam do bloga, książek drutów, kina. Czy mi się uda, nie wiem.

niedziela, 12 marca 2017, ninga

Polecane wpisy

  • Przeczytane 2018

    dobra książka Księga wyjścia Mikołaj Grynberg Dwadzieścia kilka (z ponad 80 odbytych) rozmów z osobami pochodzenia żydowskiego, które w 1968 roku, zostały post

  • Przeczytane 2018

    Cztery reportaże - idealne czytadła do komunikacji miejskiej.  Zakonnice odchodzą po cichu Marta Abramowicz Temat tabu. Nie ma prawie żadnej literatury na

  • intensywnie

    W tym tygodniu Warszawskie Spotkania Teatralne A na nich Wesele Klaty Gumiś od dawna bez powodzenia polował na bilety w Teatrze Starym, wydzwaniał do kasy teat

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/03/13 05:30:45
Super podroz, tyle egzotyki :)
-
2017/03/13 10:03:41
Pora roku też nie nastraja optymistycznie:(((
Miałyście super wycieczkę. Przy zdjęciach drutów elektrycznych szczerze się uśmiałam. W Rumunii mają masę drutów, ale jednak z większym sensem.
-
2017/03/13 10:10:36
A co do realiów... Ja jeszcze przed wyborami, nie wiedząc jakie g... los nam szykuje, uspokajałam moją koleżankę: jesteśmy w tym wieku, że stać nas na zajęcie dobrych miejsc na widowni i oglądanie spektaklu. Ja staram się tak to traktować, choć nie zawsze się udaje.
-
Gość: , *.kwidzyn.vectranet.pl
2017/03/13 11:50:44
dlaczego tak chamska jesteś ?
-
Gość: , *.kwidzyn.vectranet.pl
2017/03/13 11:52:38
dorosła kobieta niby kulturalna
-
Gość: moniek, *.logitus.pl
2017/03/13 19:34:09
Jak się powku...wiać, to przynajmniej z gitarą i piórem
www.youtube.com/watch?v=XsCdtL-8CZM

Spis moli