Blog > Komentarze do wpisu

W sobotę urządziłyśmy wietnamskie party.

Było naprawdę udane. Nieskromnie się chwaląc dostałam podziękowanie-mail, w którym przeczytałam, że jestem: mistrzynią kreatorką cudownych ludzkich relacji i pysznych kolacji. 

Może dlatego się udają, bo lubię sadzać gości przy stole? Nie wszyscy przychodzą z kimś, nie wszyscy się znają  i takie siedzenie przy stole wymusza rozmowę. A że wszyscy z podobnej bajki, rozmowy nie prowadzą do scysji. Tyle, że doszłam do ściany, gdyby przyszli wszyscy zaproszeni, nie miałabym ich jak usadzić. Przed następną imprezą muszę kupić składane krzesełka (stół w komórce jeszcze jeden jest). 

Zaczęłyśmy od warsztatów jedzenia pałeczkami - goście ćwiczyli na kukurydzy i zielonym groszku.

Na stole postawiłyśmy: 

 • Zupę Pho, na wołowinie. Wszystko zrobiłam zgodnie przepisem, nawet cynamon był nie mielony, tylko w laskach. Po raz pierwszy też kupiłam i użyłam gwiazdek anyżu.
 • Smażone kawałki kurczaka i dużo różnej zieleniny, Wszystko to miało być zawijane w papier ryżowy i maczane w sosach. Ten punkt nie za bardzo wyszedł - papier ryżowy był twardy i mimo zmoczenia, łamał się.
 • Owoce, w tym dragonfruty. Ańćka wiozła je z Wietnamu na prezenty, do głowy jej nie przyszło, że można je kupić nawet i w Biedronce.

Goście nie zawiedli i przynieśli wino. 

W programie był pokaz zdjęć, podczas którego my, przed stojąc obok ekranu, opowiadałyśmy o naszych przygodach. Można było też obejrzeć nasz świeżo wydrukowany album. 

Pokazałam robiony w Wietnamie szal. Ciotka pędzący królik tak się nim zachwyciła, że jej go dałam - był jeszcze przed blokowaniem, wiec mam tylko jego jedno, zrobione na pamiątkę zdjęcie.

 


Potem się okazało, że te co mówiły, że im się podoba też by go chciały dostać. No ale tylko jedna powiedziała to na głos ...

Teraz, w ramach redukcji domowych zapasów,  będę robić Color affection. 

Jeszcze nie wiem czy w wersji zimno-szarej, czy ciepło-brązowej (tu nie jestem pewna tego brązu). Jest jeszcze środkowy wariant.


Transpotting 2 

  

Po 20-tu latach pamiętałam tylko, że Trainspotting mi się podobał, chociaż porażała mnie jego punkowo-ćpuńska obsceniczność. Trainspotting 2 pokazuje bohaterów tamtego filmu, którzy dalej żyją na marginesie, na bakier z prawem. Grają ich ci sami aktorzy, chyba jest to jeden z lepszych pomysłów tego filmu.  Film nie ma już tego nerwu, tempa i błyskotliwości, co tamten sprzed 20-lat, ale obejrzałam go przyjemnością. Z tym, że trudno powiedzieć na ile dlatego, że w miarę jak oglądałam, przypominałam sobie tamten film sprzed 20-lat.     

Zwariować ze szczęścia

 

Opowieść o dwóch pacjentkach szpitala psychiatrycznego (jedna cierpi na psychozę dwubiegunową, druga na ciężką depresję), które uciekają ze szpitala. W tle piękne krajobrazy północnych Włoch.

Nie jest to najgorzej zagrane, całkiem ciekawie pokazany jest świat widziany od tej drugiej, nazwanej "chorą" strony, ale ... w filmach z tej półki, czyli przedstawiających jakieś społeczne problemy, oczekuję dużej dawki realizmu. Tymczasem tutaj, miałam chwilami wrażenie, ze jestem na jakimś kiepskim Bondzie.    

Ucieczka z kina polskość

Żenua.

Nawet mi się klaskać na koniec nie chciało. Ani zostać i posłuchać śpiewanych na bisy  piosenek z poprzednich spektakli.

Z pamiętnika wk ....konsumentki

Kolejny raz zaatakowało  mnie Solid Security, twierdząc że brakuje im wpłaty z lipca 2013 roku. Odwinęłam się i wywaliłam epistołę, w której m.in. stwierdziłam, że mam dość bycia ofiarą tego, że w ich programie księgowym nie można zarejestrować  sytuacji, że ktoś w czerwcu zapłacił dwa razy, a potem w lipcu już nie. Albo nawet można, ale przerasta to możliwości pracowników księgowości. Zamiast mnie przeprosić, dowiedziałam się, że brakuje im wpłaty z lipca 2013, bo tę podwójną, z czerwca 2013, zaksięgowali jako zapłatę za listopad 2011, bo podobno wtedy też nie zapłaciłam.

No to im odpisałam: 

Ponieważ o braku wpłaty za listopad 2011 dowiedziałam się pierwszy raz dopiero teraz, w marcu 2017 roku, informuję że po tylu latach nie jestem w stanie się do tego ustosunkować. Nie posiadam dowodów na opłacenie rachunków wystawionych w 2011 roku i na mocy art. 118 Kpc nie jestem do tego zobowiązana. Niezależnie od tego, nawet gdyby w listopadzie 2011 na moim koncie nie została zaksięgowana comiesięczna wpłata, to wspomniany przez Panią art. 451 Kpc w żadnym wypadku nie upoważniał do „przesuwania” w następnych miesiącach moich wpłat, bez uprzedniego poinformowania mnie o ujemnym saldzie na moim koncie („dłużnik wskazuje” i dopiero „wobec braku oświadczenia dłużnika …. pełnione świadczenie zalicza się przede wszystkim na poczet długu wymagalnego”). Na marginesie: zasadne jest pytanie dlaczego o braku wpłaty za listopad 2011 roku Dział windykacji poinformował mnie dopiero marcu 2017 roku? I dlaczego nie zostało to wykazane w przekazanym 9 sierpnia 2016 roku przez Dział windykacji wydruku mojego konta?

Zamilkli. Nie wiem czy ich przekonałam, czy postanowili uderzyć oficjalnym wezwaniem do zapłaty.   

niedziela, 19 marca 2017, ninga

Polecane wpisy

 • Przeczytane 2018

  dobra książka Księga wyjścia Mikołaj Grynberg Dwadzieścia kilka (z ponad 80 odbytych) rozmów z osobami pochodzenia żydowskiego, które w 1968 roku, zostały post

 • Przeczytane 2018

  Cztery reportaże - idealne czytadła do komunikacji miejskiej.  Zakonnice odchodzą po cichu Marta Abramowicz Temat tabu. Nie ma prawie żadnej literatury na

 • intensywnie

  W tym tygodniu Warszawskie Spotkania Teatralne A na nich Wesele Klaty Gumiś od dawna bez powodzenia polował na bilety w Teatrze Starym, wydzwaniał do kasy teat

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/03/20 08:52:22
Miło czytać, że ktoś miał fajną sobotę. Nie mogę tego o sobie powiedzieć.
Co do zaległych opłat, to dopiero co komornik wszedł na moją pensję. Okazało się, że kilka lat temu nie zapłaciłam coś koło 10 zł tytułem podatku od nieruchomości, a raczej kawałka podatku, bo na mój rozum to jedna trzecia całej sumy. Urząd miasta był łaskawy ściągać ją przez mojego pracodawcę. I też chodziło o zaległość sprzed kilku lat, podczas gdy w następnych latach płaciłam regularnie. Powiedzieć, że dostałam piany to mało.
Kiedyś też podobną sytuację miałam z trzecim filarem. Raz zapomniałam wysłać im, że nie życzę sobie podwyższania składki. Podwyższyli mi ją więc i nie poinformowali, że mam dług. Dowiedziałam się po kilku latach. Rozmowa z panią od kontaktu z klientami była średnio miła i generalnie wynikało z niej, że powinien mnie o tym poinformować mój opiekun z ramienia towarzystwa, a jeśli nie mam opiekuna, bo się zwolnił z pracy, to moja wina. Skończyło się to zlikwidowaniem trzeciego filaru.
-
2017/03/21 13:35:34
Party niezwykle udane, może dlatego, że nie było polityki, były fajne osoby, które mają jakiś pomysł na siebie i życie oraz są ogólnie interesujące? Coraz mniej ludziom się chce zapraszać innych do siebie, brak im polotu w tych czasach oraz są leniwi. Gratuluję zapału i wielu fajnych babek wokół :)
-
2017/03/22 04:49:06
Pho z kurczakiem to moja ulubiona zupa, mam przepis, ale wole jezdzic to restauracji, mamy kilka dobrych wietnamskich w miescie. Nie slyszalam o drugiej czesci, pierwszy mi sie podobal, ale byl zbyt depresyjny.
-
Gość: moniek, *.logitus.pl
2017/03/22 20:07:22
Kalina, przechodzisz na islam?
To teraz czas na:
www.newsweek.pl/swiat/burkini-nie-tylko-dla-muzulmanek-kobiety-zachodu-kupuja-stroj,artykuly,395899,1.html

na drutach tez pewnie da się zrobić.
Spis moli