Blog > Komentarze do wpisu

Dotarłam w końcu na Szarotki. Zamówiona w Danii wełna jeszcze nie dotarła, więc nie mogłam się pochwalić swoimi planami. Zobaczyłam co robią inni i zachorowałam na takie rękawiczki. Musiałabym je tylko mieć na tasiemce, co by nie zgubić.

Nie tylko Szarotki wróciły. Podobnie weekendowe brydże. U Agnieszki czeka na swój dom podrzucony do ogrodu kot - idzie zima, wiec wyrzucenie na dwór mu nie grozi.

A na dorocznym spotkaniu absolwentów po raz pierwszy od wielu lat wypiłam butelkę wina. W tej sytuacji uznałam, że po tym jak jesienią 2015 roku, po 30 latach pełnej abstynencji wypiłam kieliszek wina, to - tak jak to określił Kisiel - "urządziłam się w dupie".
Dotarłam do Zachęty na wystawę Marii Anto. Pamiętam jej pracownię z pierwszej połowy lat 70-tych i stojące tam obrazy. Znałam sportretowane na nich osoby.

Tyle, że jeżeli nawet taki prostaczek jak ja widzi w nich zapożyczenia, to do historii z tym malarstwem nie przejdzie. A o jej życiu można by napisać ciekawą książkę.
Przy okazji, na sąsiednich wystawach zwróciłam uwagę na  zwróciłam uwagę na ciekawy pomysł na  osiedle mieszkaniowe.
Niebanalny sposób wykorzystania niepotrzebnych już rzeczy (inspiracja była konieczność "opróżnienia" mieszkania po zmarłym członku rodziny),
A ten obraz skojarzył mi się z Marszem Niepodległości.
Z cyklu jak przetrwać
Jedna z moich ciotek uważa że pomaga zaproponowana przez Andrzeja Stasiuka w Magazynie świątecznym metoda wizualizacji
Ja staram się pocieszać Raczkowskim.

Ale jak widzę coś takiego, to powiedzieć, że mnie to wkulsonia, to mało.

W tym klimacie  to tamte, minione czasy wspomina się z łezką w oku. Film Młynarski - piosenka finałowa wspomaga tylko ten nostalgiczny nastrój.
Przynajmniej inteligencja była wówczas w cenie. Film jest dobrze zrobiony. Zrobić coś co się dobrze ogląda, wykorzystując do tego zgrany do bólu schemat, czyli ostatni wywiad z Młynarskim poprzetykany wspomnieniami o nim i fragmentami jego występów, jest sporą sztuką. 
 
niedziela, 12 listopada 2017, ninga

Polecane wpisy

  • Przeczytane 2017

    dobra ksiażka Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową Ziemowit Szczerek Tym razem Ziemowit Szczerek jedzie przez Europę Środkową. Jed

  • Przeczytane 2017

    Książki Hanya Yanagihara przeczytałam zgodnie z tym jak się ukazywały, czyli nie zaczęłam od Małego życia , które przyniosło jej sławę, tylko od debiutanckich L

  • Przeczytane 2017

    Patrick Melrose Edward St. Aubyn W Polsce pięć książek Edwarda St. Aubyna, opowiadających historię Patricka Melrose: Nic takiego; Złe wieści; Jakaś nadzieja;

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/11/13 09:16:51
Wpuściliśmy faszyzm do kraju i już się szybko nie pozbędziemy. Pytanie tylko, w którą stronę to wszystko pójdzie.
Spis moli