Blog > Komentarze do wpisu

Nawet jeżeli nie robią, to przynajmniej starają się markować robotę. Po trzech miesiącach remontu pojawiło się duże, żółte brum-brum. Jak ich znam, pewnie postoi przez cała zimę, na wiosnę będzie się nadawało tylko na złom, a na nowe zabraknie szmalu. Mają całą zimę na to, by wymyślić z jakiego powodu nie wyrobią się w terminie.

Sweter z Holsta robi się bardzo powoli. Przez to, że wełna jest nie jest w motkach, nie wchodzi w grę noszenie tej roboty ze sobą i dlatego do końca roku na pewno tego nie skończę. Za to chwilę skończę kolejny Kilimek, w obu przypadkach, ta kolorowa wełna to Noro. Ten po lewej, pokazuję jeszcze raz, by pokazać jak jest kolorowy (tak naprawdę, jest jeszcze bardziej kolorowy, wiec chyba zrobię kolejne zdjęcie).

 171203131

Na Szarotkach odbyły Mikołajki. Nie miałam farta bo wylosowałam swój prezent, a ponieważ dostałam go jako jedna z ostatnich, nie było już z kim zamienić. Ślinka mi ciekła na torbę uszytą przez Ładę, kończyła ją jadąc ze mną na Szarotki, więc miałam czas, by nabrać na nią ochoty.

 

Za to jestem już pewna, że kupie sobie od Mikołaja taką robótkową lampkę:


Po raz pierwszy byłam w Klubokawiarni Pożyteczna na Nowym Świecie - dotarłam tam na promocję książki o Kościuszce. Na początek głos zabrał autor, młody adept nauki, dopiero doktor, Piotr Napierała. Po nim mikrofon przejął profesor Bronisław Treger i w zasadzie od tego momentu nawet jak nie był przy głosie, to każdego skutecznie zagłuszał swoimi komentarzami. O ile profesor Stanisław Obirek był lekko tą sytuacją rozbawiony, o tyle autor - dopiero startujący w naukowej lidze, wyraźnie skonfundowany. Mój kolega moderator, też niewiele miał do powiedzenia. Czyli to nie musi być studio, to mikrofon tak działa.  

Cate Blanchett wielką aktorką jest, co kolejny raz udowodniła w Manifesto.  

Kolaż XX-wiecznych manifestów. Niby są to bardzo różne wypowiedzi, ale tak naprawdę zmienia się w tym filmie jedynie inaczej "zrobiona" Cate Blanchett. Inna jest też scenografia, która "podpowiada" o jaki manifest chodzi. Natomiast treść tych wszystkich manifestów łatwo można sprowadzić do jednego poziomu: bełkotliwej, pełnej pychy i przekonania o własnej nieomylności, zapowiedzi rewolucyjnej zmiany. 

Zabrakło mi metryczki wygłaszanych manifestów, bez niej udało mi się rozpoznać tylko niektóre z nich. Ten brak wiedzy mocno przeszkadzał mi w odbiorze zamiast koncentrować się na treści manifestu, usiłowałam wydedukować, kto jest jego autorem.  Pozornie jest to mało ciekawy film, przez sporą część na ekranie widać jedynie twarz Cate Blanchett,. Ale mnie on nie znużył. I to nie tylko mnie, była prawie pełna sala i nikt nie wyszedł.

Dotarłam też na nagrodzoną w Gdynii Cichą noc

Wigilia u suwerena w północno-wschodniej Polsce. Co z tego że dość wierny obraz, dobrze zagrane główne role, Wystarczy, że dorwali się do władzy. Nie muszę ich jeszcze oglądać w kinie. To, że w codziennym życiu są mocno nieszczęśliwi, nie jest dla mnie żadną pociechą. Mało też odkrywcze pokazanie, że nie ma szans by potrafili się wyrwać z tego kręgu niemocy i beznadziei - dalej będą tacy brzydcy i dla siebie niefajni. 

Od jutra trzy tygodnie kriokomory, co w praktyce oznacza dwie godziny dziennie do odpracowania. Trudno będzie to pogodzić z wysypem ciekawych spotkań. Tylko jutro, w poniedziałek warto pójść:

 

I tak każdego dnia. Odkrycie przeze mnie na Fejsie zakładki "wydarzenia" mocno skomplikowało mi życie. 

niedziela, 03 grudnia 2017, ninga

Polecane wpisy

  • Przeczytane

    dobra książka Dziedzictwo Philip Roth Nie-powieść Philipa Rotha. Pewnego dnia Philip Roth dowiaduje się, że jego ojciec ma guza mózgu. Chwilę później ojciec p

  • Google translate e fantastico!

    Stacja Brwinów. Mazowieckie Przewozy Regionalne ogłosiły terminowe zakończenie remontu, co w tłumaczeniu na "nasze" oznacza, że remont trwa dalej. Jak wszędzie,

  • Zarządzanie przez chaos

    Umawianie ekip jedna po drugiej cosik nie wychodziło: ci co mieli kończyć, robili sobie niezapowiedzianą przerwę, ci co mieli przyjść po nich, nie chcieli czeka

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/12/04 08:28:35
Byłam na "Cichej nocy" i mam podobne odczucia. Realia świetnie odtworzone, ale też nie wiem, czy chcę oglądać te realia.
-
2017/12/04 14:25:23
Nie slyszalam o Manifesto musze poszukac, ogladam namietnie parodie Tracy Ullman :)
Spis moli