Blog > Komentarze do wpisu

Tydzień porażek. 
W głębi duszy miałam nadzieję, ze jak wrócę z Indonezji i pojadę do Brwi zobaczę jak mój dom nabiera cudownej formy. Tymczasem na razie postępuje remontowa demolka i choć w koniec maja nigdy nie wierzyłam, chciałabym móc wierzyć w koniec czerwca.Jest poprawiony strop, ocieplony dach i szkielety ścian na poddaszu. 


Doszłam do wniosku, że już na tym etapie muszę mieć coś więcej niż ogólną wizję, że ma być "ładnie" i zanim się poddałam, dwa wieczory starałam w dostępnych w necie darmowych programach zwizualizować mój dom. 
Skończyło się na Paincie. Po lewej stronie startowy pomysł na moją łazienkę. Od początku był kontestowany, bo podobno to nie jest najlepszy pomysł by prysznic był tuż obok okna. Ale potem okazało się, że tam gdzie planowałam prysznic, będzie poprowadzony z góry pion kanalizacyjny i trzeba "pogrubić" ścianę. Oznaczałoby to że prysznic byłby jeszcze bliżej okna.  Dzięki Joluśce znalazłam wyjście (szkic po prawej stronie)
Teraz z kolei zastanawiam się czy nad ogrzewaniem podłogowym - ma być w salonie i w kuchni, w mojej części chcę mieć grzejniki, ale może wyłączyć z tego łazienkę?
Bo te drabinki takie śliczne i może nie trzeba grzejnika w roli wieszaka?
  


Porażką jest tez mój telefon Xiaomi Redmi, które ostatecznie odmówiło konwersacji z kompem. Zawsze wprawdzie można gadać z nim przez chmurę, ale ja zdecydowanie preferuje kabel. Poczytałam sporo o tym na rożnych stronach. Jeden tutorial przeszłam punkt po punkcie, bardzo byłam z siebie dumna bo właczyłam tryb MTP. Ale nic poza tym.  Kolejny tutorial jaki znalazłam budzi repekt, ale na dzień dzisiejszy nie wiem jak go ugryźć. 

 1. Linki powinny trybic i kierować do właściwych postow, choć kopiowałem z tapatalka. 
 2. Ściągasz rom dla fastboota stąd: https://miuipolska.pl/forum/index.php… (drugi link, archiwum tgz - rozpakować dwukrotnie np. 7-zipem)
 3. Ściągasz MiFlash z pkt. 6. tego poradnika https://miuipolska.pl/forum/index.php…(Snapdragon-425-(4-rdzenie)-2/16-GB)-z-iBuygou#entry295158 - właściwy dla twojego systemu (32/64bit)
 4. Po rozpakowaniu systemu i zainstalowaniu miflasha odpal go. Zaakceptuj stery przy instalacji. Wybierz obraz systemu, podłącz telefon do komputera w trybie fastboot (vol- chyba i włącznik) i odśwież miflasha - powinien się, jak stery się zainstalują i będzie wszystko trybic, pojawić identyfikator telefonu.
 5. Zainstaluj global dev, skonfiguruj goZainstaluj twrp tak jak próbowałeś w adb w trybie fastboot jeśli chcesz
 6. Zainstaluj xiaomi.eu jeśli chcesz

Podreperowałam sobie ego tym, że zainstalowałam Joluśce Airboxa - też nie było łatwo, w dodatku na infolinii technicznej Orange uzyskiwałam sprzeczne komunikaty, co też nie pomagało. Ale zaczyna trochę być tak, ze sprzęty, które mają nam ułatwiać życie coraz bardziej nam je komplikują.

Na szczęście jest jeszcze życie towarzyskie. Bez tego człek by zwariował.Bo cały czas sobie powtarzam:  Dobrze żyjcie. To najlepsza zemsta.

poniedziałek, 16 kwietnia 2018, ninga

Polecane wpisy

 • Dlaczego tobie się tak wiecznie coś przydarza

  Mama zadała mi pytanie: Dlaczego tobie się tak wiecznie coś przydarza? No właśnie. Trwa batalia sądowa i prędko się nie skończy, następna sprawa sądowa dopiero

 • Przeczytane 2019

  Zamykają blox. Na razie myślę. Przypomniałam sobie o wierszu Miłosza. Tu dwie zwrotki Piosenki na koniec świata : A którzy czekali błyskawic i gromów, Są zawied

 • Dom moje hobby

  Czy chcę, czy nie tak jak w tytule. W tygodniu praca i wieczorami czas dla siebie. Tak na przykład wygląda karnawałowa wyżerka (poza kadrem niedietetyczne wino)

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2018/04/16 06:05:07
To ulubione powiedzenie slubnego, ja jakos zawsze widze pol pustej szklanki czyli ze inni maja lepsze zycie.
Spis moli