Blog > Komentarze do wpisu

Plan mam taki:

 • pomiędzy 8 a 12 października: podłoga na górze
 • pomiędzy 15 a 19 października: podłoga na dole, a może i drzwi?
 • 21 października zwiezienie rzeczy
 • potem malowanie
 • oświetlenie, koza

i mogę się sprowadzać

Wprawdzie Gabrysia jak obejrzała stan robót:


wyraziła wątpliwość, czy święta spędzę w domu. Ale ona jest małej wiary.

Schody mają już wszystkie barierki


W kuchni są płytki


W mojej łazience też

Rozpoczął się sezon spotkań. Gościem Filozofii w ogrodzie był Arkadiusz Stempin, historyk i politolog z Uniwersytetu we Fryburgu.

Było o tym, czy historia naprawdę się powtarza, czy zdąża do jakiegoś celu i czy da się w niej wykryć jakieś szczególne prawidłowości. Słowem, czy w dziejach tkwi jakaś logika i czy historiozofia jest możliwa.

Ciekawe.

Z pamiętnika wk ... konsumentki

W tym tygodniu m.in. walczyłam z:

Kurierami

Dzwonię do nich rano, chce by towar był dostarczony dopiero następnego dnia  i dowiaduję się, że nie mogę ustalić terminu dostawy, bo towar nie został jeszcze wydany z magazynu. Dwie godziny później kurier jest pod domem. Dzwonię i  pytam dlaczego nikt nie uprzedził. Pani nie rozumie i tłumaczy mi, że po to by uniknąć takich sytuacji jest opcja zmiany  terminu dostawy. Nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego tego nie zrobiłam.

PayPalem

Ja do nich, ze musiałam zrezygnować z Netflixa, bo nie opłacili mi abonamentu za wrzesień. A oni do mnie, że gdzie jest problem, przecież za  sierpień opłacili ...

OleOle

Nie mogłam opłacić zamówienia na ich stronie. Na infolinii nie wiedzieli dlaczego, trenowaliśmy różne rozwiązania, z mojego konta nie można było przejść na stronę płatności. Wszyscy bezradni. Nie tylko konsultanci, dział techniczny również. Ponieważ było u nich 200 zl taniej, się uparłam i na koniec sama wpadłam o co chodzi. Jak usunęłam w ustawieniach mojego konta, wygenerowany na podstawie poprzednich płatności "preferowany sposób zapłaty, poszło. Napisałam im, gdzie i jak maja błąd na stronie. A co zrobiło OleOle? Napisało opryskliwy list-instruktaż jak należy płacić przez Internet.

ZUS

Byłam u adwokata. Lekko nie będzie. Jeżeli jest szansa na wygranie z Zus-em to tylko w sądzie. Ale i tak wszystko zależy od tego, czy pracownikowi archiwum będzie się chciało poszukać. Bo papiery są. I to pewnie nie w jednym miejscu. Tyle, że najłatwiej powiedzieć że ich nie ma. 

Solid Security

Zakończyłam z nimi jedną wojnę - w końcu przesłali mi zestawienie obrotów na moim koncie. Ale kolejną naprawę wykonali nie w ramach gwarancji, co uznałam za hucpę 

Żona


Na ten film poszłam dla Glen Close. Oczekiwałam więcej niż dostałam. Amerykański pisarz dostaje Nobla  razem z żoną i synem jadą do Oslo na uroczystość wręczenia nagrody. Powoli odkrywamy kolejne rodzinne tajemnice, które coraz bardziej nie przystają do odgrywanej publicznie roli czcigodnego laureata.

Tyle, że jak na na amerykański film, wyjątkowo drewniane dialogi. I mało prawdopodobne, zupełnie do mnie nie przemawiające chłodne i godne zachowanie uczestników dramatu. Gdyby nie Glen Close, nie dał by się tego oglądać. 

 

Zama

Zamorska kolonia Portugalii. Urzędnik chce się zasłużyć i wrócić do kraju. Swój pobyt w kolonii traktuje jako dopust boży. Ale tak się składa, że na tym czekaniu mija mu życie.

Bardzo ładny fresk historyczny. Ale taki trochę film o niczym

Kamerdyner

Przepięknie sfilmowana opowieść o Kaszubach. Poza główną bohaterką, która drażniła mnie swoimi wyłupiastymi oczami - dla mnie wyglądało to tak, jakby nie mieściły się jej w oczodołach zbyt grube szkła kontaktowe, świetnie zagrane (Radwan, Gajos, Szyc, Olbrychski itd.).

Ale ... film  rozpoczyna się w 1900 roku i kończy w 1945. I ten moment, w którym ten film się urywa podważa całą jego wiarygodność i robi się z tego piękna bajka na 100-lecie niepodległości. Dopiero pokazanie tego, co doświadczyli Kaszubi po wojnie dopełniło by opowieść. 

poniedziałek, 24 września 2018, ninga

Polecane wpisy

 • Dom moje hobby

  Czy chcę, czy nie tak jak w tytule. W tygodniu praca i wieczorami czas dla siebie. Tak na przykład wygląda karnawałowa wyżerka (poza kadrem niedietetyczne wino)

 • Przeczytane 2019

  4 x Neapol Eleny Ferrante  Może i nie tzw. "wartościowa literatura", ale na pewno coś więcej niż dobre czytadło. Narratorka, to 60-letnia pisarka Elena Gre

 • Backpackers 60+

  Kolejna azjatycka włóczęga za mną. Tym razem była to Tajlandia i Malezja . Leciałyśmy przez Moskwę Aerofłotem. Nigdy więcej. Jakiś czas po kupieniu biletu dosta

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2018/09/25 12:20:24
Raczej skłonna bym była przyznać rację Gabrysi, co innego jakby była taka pogoda jak właśnie się skończyła....malowanie w listopadzie czy grudniu farbami z rozpuszczalnikiem, bo nie wszystko da się wodorozpuszczalnymi, to przyjemność wątpliwa....
Sama czasem się pytam, dlaczego życie w tym kraju jest tak upierdliwe, bo służby, które de facto powinny życie usprawniać, je upierniczają do bólu.....vide kurierzy. Jeśli chodzi o dostawy to zawsze jak jest możliwe wybieram blaszane paczki. Albo dostawę ze sklepu. A z DHL użerałam się ostatnio ponad tydzień
-
2018/09/29 16:37:20
a ile to kosztuje, taki remont?
Spis moli