Blog > Komentarze do wpisu

Jest ładnie.

Długa lista rzeczy, które trzeba zrobić, nie ma na to wpływu. Mam ją w głowie, mam ją w  Onenote, ale jak gość wejdzie w dom, to mu się w oczy nie rzuca.

Szafy jeszcze świecą pustkami, większość rzeczy dalej poutykane "po ludziach". Ale powoli ich przybywa. Na ścianie jadalni  wisi coś, z czego jestem dumna: ebonitowy, przedwojenny domofon z oryginalnym kablem.

Wprawdzie współczesne domofony są zdecydowanie bardziej praktyczne (można przez nie gadać), ale strasząc plastikiem,  nie dorównują takim ślicznotkom jak mój, urodą !

W święta dom tętnił życiem. Rodzina może nie w komplecie, ale w dużym kawałku.

W puzzle z 1000 kawałków, zabrakło trzech. Tak się kończy układanie na podłodze (odkurzacz, przyklejanie do skarpetki itp.).


Wnuk aktualnie celuje w Nobla z chemii


ale w pokoju ma jeszcze zabawki


Po wielu latach rozstałam się z Neostradą i założyłam UPC. W obiecywane 300 Mg nie wierzyłam, ale w 150 już tak. I tyle dostałam. Kosztuje to 50 zł/ miesięcznie, Orange za 10 liczy 80 zł, więc będą powoli tracić klientów. Nie oni jedni.

Powoli umiera Galeria Brwinów. Właśnie zamknęli pasmanterię.

Efekt niedzieli bez handlu. Takie sklepy zarabiały w sobotę i niedzielę, w samą sobotę nie pociągną.

A z UPC też pierwszy brzdęk. Kupiłam Telewizor Smart TV, by robił za ekran komputerowy. Łapie Wi-Fi, widzi kabel, ale o niczym poza poza Netflixem i YouTube nie chce słyszeć.  Jak chce oglądać "swoje" HBO GO muszę puszczać je przez kabel HDM.  Czyli zmieniając laptop, będę  musiała kupić model "bogaty" w gniazda. Coraz mniej takich na rynku. 

Śpię pod prawdziwą pierzyną. Przyjechała do mnie z Kaszub i jest cudowna!

Wiem też co będę robiła przez następny rok - sprzątała! Dom jest duży, ja jestem sama, nie będę się nudziła. A jak jeszcze wiosną zawoła ogród ...

 

niedziela, 06 stycznia 2019, ninga

Polecane wpisy

  • Dlaczego tobie się tak wiecznie coś przydarza

    Mama zadała mi pytanie: Dlaczego tobie się tak wiecznie coś przydarza? No właśnie. Trwa batalia sądowa i prędko się nie skończy, następna sprawa sądowa dopiero

  • Przeczytane 2019

    Zamykają blox. Na razie myślę. Przypomniałam sobie o wierszu Miłosza. Tu dwie zwrotki Piosenki na koniec świata : A którzy czekali błyskawic i gromów, Są zawied

  • Dom moje hobby

    Czy chcę, czy nie tak jak w tytule. W tygodniu praca i wieczorami czas dla siebie. Tak na przykład wygląda karnawałowa wyżerka (poza kadrem niedietetyczne wino)

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2019/01/07 12:56:39
Zazdroszczę przestrzeni i bieli. Nie zazdroszczę perspektywy potencjalnego zamieszkania wspólnego i całej rodziny na kupie :) . Może to nie będzie za prędko i będziesz mogła cieszyć się wspaniale zrobionym nowym domem? Ale może mam nieco alergię na wspólnotę, bo doszła teraz rodzina Jaśka i problemy, których dotąd nie miałam. Patchwork ma swoje prawa....
I jak mówisz- oby zdrowie dopisało...
Spis moli