niedziela, 22 lipca 2018

Przejaśnia się. Dogadałam się z nową ekipą wykończeniową. Robią dużo lepsze  wrażenie od poprzedników (i jak łatwo się można domyśleć, są dużo drożsi). Chyba nawet uwierzyłam, że kiedyś będzie ładnie. Nawet bardzo ładnie.


Ale to nie znaczy że nie mam problemów. mam i nie wiem czy te obecne nie są większe. Bo okazało się, że to co cieszyło moje oko, czyli równo położona na poddaszu płyta OSB i wylany na parterze beton,  to był błąd.

Stosunkowo mały problem jest na poddaszu - albo trzeba dodać na podłodze 6 mm płyty OSB, albo zerwać podłogę w łazience, coś tam poprzerabiać i obniżyć ją o te 6 mm.  W każdym razie nie trzeba zmieniać planów i na koniec będzie wcześniej wybrana podłoga i płytki. 


Ale na parterze wszystkie plany wzięły w łeb. Standardowe płytki podłogowe mają 9-10 mm + klej, kilka lat temu,kiedy panele miały po 14 mm, nie było problemu. Teraz panele 14 mm to rzadkość i w zasadzie nie ma w czym wybierać. Na rynku królują panele 8-10 mm grubości i o tyle podnosi się podłoga, bo przy ogrzewaniu podłogowym nie stosuje się podkładów (tłumią ciepło). Pasują do nich cieńsze płytki, ale dopiero zaczynają się pojawiać. 

 Co dziwne, większość internetowych sklepów nie zauważa problemu i nie podaje grubości płytek.

W pierwszej chwili byłam gotowa machnąć ręka, wszędzie położyć panele, tyle że w kuchni czy WC wodoodporne. Pod jednym warunkiem - oba typy paneli musiałyby być w identycznym kolorze -ale żaden producent paneli nie oferuje takiego zestawu. W tej wersji zakładałam, że w mojej łazience zeszlifowuje się wylewkę, tak by po obniżeniu lustra podłogi położyć coś bardziej "dla oka". 

Z kolei położenie wszędzie wodoodpornych paneli to kolejne kilka tysięcy wzwyż. Położenie gresu drewnopodobnego jeszcze więcej.  Kombinuję więc dalej jak koń pod górę. Wiadomo, że będzie drożej, ale staram się by jak najmniej. Z tym, że po obejrzeniu paneli winylowych do łazienki, nawet tych w wersji lux, doszłam do wniosku, że są gdzieś granice kompromisu.

Obecnie na stole jest wersja paneli 8-10 mm, w łazience szarego, w kuchni brązowego gresu 6 mm grubości. Kupuje się go na Bartyckiej, więc odpowiednio kosztuje, w dodatku ciągną te płytki z Hiszpanii i Włoch, gdzie w sierpniu jest przerwa techniczna. 


Za to w odgrodzonej drzwiami toalecie i wiatrołapie położyłabym płytki 8 mm i na progu wypoziomowała te 2-3 mm.  

Co ja zrobię z tą całą zdobytą wiedzą? Gdybym ja pół roku temu, wiedziała co wiem teraz ...

Z pamiętnika wk ... konsumentki

 

Fragmenty mojego pisma do Orange. Bardzo jestem dumna zwłaszcza z ostatniego akapitu.

 

Dość szybko, zorientowałam się, że nie o wszystkim zostałam poinformowana przy przedłużaniu umowy – uświadomił mi to komunikat o wyłączeniu Spotify. (…) Ale gdy zamiast oczekiwanych 75 zł, dostałam fakturę na ponad 120 zł, wzięłam do ręki umowę. I może nie dokładnie, ale ją przeczytałam (… ) Świadomie zastrzegłam, że nie życzę sobie udostępniania moich danych firmom zewnętrznym. Nie rozumiem dlaczego w umowie widnieje, ze wyraziłam na to zgodę (…)pomijając obowiązujący roaming, nie rozumiem tabeli z opłatami za połączenia międzynarodowe. Jeżeli są one płatne, a pytałam o to podczas przedłużania umowy przez telefon, w tym punkcie też zostałam wprowadzona w błąd).

 

Bardzo proszę o komunikowanie się ze mną za mailowo  lub  telefonicznie – zmuszanie do korzystania z usług Poczty Polskiej uważam za wyrafinowaną formę  nękania.

 

Fragmenty mojego pisma do Solid Security

 

Sytuacja po:

·  trzech miesiącach od zgłoszenia i telefonicznego uzgodnienia konieczności aneksowania umowy

·  tygodniu od zamontowania nowej instancji

·  trzech dniach dni po zgłoszeniu reklamacji

 Nie mam włączonego alarmu, bo nawet jeżeli dałoby się to ustalić ze stacją monitorowania. Wprawdzie jest to jeden z tych działów Solid Security, gdzie można się dodzwonić, ale  trudno bym korzystała z usługi, kiedy nie ma aneksu do umowy i nie znam warunków na jakich ma być świadczona.

 

Na koniec znalezione na TT zdjęcie które dobrze ilustruje panujący  klimat.


Na Marszu Pamięci nie ma takich klimatów. Ale rzeczywistość też skrzeczy. 

Zawsze Marsz kończył się przy szpitalu Szpitala Dziecięcego Bersohnów i Baumanów. Teraz Minister Kultury tworzy tam Muzeum Getta Warszawskiego. Więc tegoroczny Marsz skończył się przy ŻiH-u. W przyszłym roku ma się kończyć przy domy Władysława Szlengla.

niedziela, 15 lipca 2018

O remoncie mogłabym pisać codziennie długie epistoły. Prościej chyba skwitować całe to zamieszanie, w którym biorę udział, jednym soczystym słowem.

Ale myślę nad różnymi rozwiązaniami, tu np. pomysł buty


Niedługo przyjeżdża mężczyzna mojego życia. Tradycyjnie czeka na niego urodzinowy kostium.


W tym roku zamówił żółtą koszulkę, wysłałam zdjęcie i dostałam najsłodszą nagrodę, podobno jak zobaczył fotę zapytał, czy nie mogłabym mu tego wysłać pocztą?

W Muranowie kolejny film o malarstwie - tym razem Bosch, Ogród rozkoszy.


Pamiętam jak zaskoczył mnie w Prado jego rozmiar, wiedziałam, że nie jest duży, ale to, że jest tak niepozorny było dla mnie szokiem. Zastanawiam się, czy nie zamówić sobie tu fototapety - chętnie też bym ułożyła puzzle z tym obrazem, albo taka zabawka na pierwsze miesiące na emeryturze

dobry film

Obietnica poranka


Początek XX wieku. Samotna matka wychowuje kilkuletniego syna "ku wielkiej jego przyszłości", ulokowawszy w nim wszystkie swoje przeszłe ambicje i marzenia, a nie były one małe. Chłopcy na podwórku ubogiej lwowskiej kamienicy się z niego śmieją, ale czas pokaże że nie mieli racji. Tym chłopcem był Romain Gary. Film nie jest jego biografią, opowiada tylko o relacji z matką. Bardzo mi się podobał, ale jest taka możliwość, że nie dlatego, że był aż tak tak dobry, tylko że wzięła mnie tęsknota, że był kiedyś synek który tak bardzo kochał swoją mamusię. Przy okazji można posłuchać jak Charlotte Gainsbourg część swoich kwestii wypowiada po polsku, nawet sobie z tym nieźle radzi, ale nie wiem co reżyser chciał przez to powiedzieć.

dobry serial

Patrick Melrose (Netflix)

18071520

 

Ekranizacja powieści. Książka jest dużo lepsza, ale ponieważ jej siłą były celne i błyskotliwe dialogi, stosunkowo łatwo udało przenieść się to i do filmu Na motywach autobiograficznych opowieść o angielskiej arystokracji opowiedziana przez jednego z nich. Mało budujący obraz klasy próżniaczej.

Cormoran Strike (HBO)

18071507

 

Jeszcze jeden serial - adaptacja trzech kryminałów J.K. Rowling, które napisała pod pseudonimem z detektywem Cormoranem Strike'm w roli głównej. Te kryminały do najlepszych nie należą i serial nie podnosi tu poprzeczki. Ale bardzo fajna scenografia, miło patrzy się na Londyn.

W dodatku dość przewidywalna sekwencja wydarzeń, pozwala spokojnie spojrzeć uważnie na robótkę. Bo na tym polu wprawdzie wielkich sukcesów nie ma, ale skończyłam wreszcie kadłub Rowana.

18071508

niedziela, 08 lipca 2018

To co w poprzednim tygodniu wydawało mi się katastrofą, było tylko zapowiedzią tego co jeszcze może się zdarzyć. W czwartek szef ekipy co to tak rozpaczałam, że nie przyjdzie 15 lipca, tylko dopiero 15 sierpnia, zadzwonił i powiedział, że rezygnują z roboty. 

A ja tu już płytki zaczęłam oglądać - aktualnie na podłogę do łazienki podobają mi się tego typu gresy. 

18070806

Jak to wszystko będzie się dalej tak przeciągać, to nauczę się Painta3D - na razie nic mi w nim nie wychodzi. Brakuje prostego programu do projektowania, do którego można byłoby wklejać swoje pomysły, znalezione w sieci wzory płytek itp.
Marzy mi się program tak prosty w obsłudze jak ten do robienia albumów w empikfoto. 
18070803Aby zrobić ten album, przerwałam prace nad albumem o Indonezji. 40-rocznica ślubu to już coś. Też dostałam prezent.  
18070808
W ten weekend żal za Brwi głuszyłam siedząc na tarasie w Milanówku. 
18070802
Koty mają chyba wbudowane połączenie z robótkami i to dlatego występują na wielu tego typu zdjęciach. Odłożyłam na chwilę na bok, jak wróciłam, już leżał obok. 
18070807
dobry film

W cieniu drzewa


Bardzo czarna komedia. Tak czarna, że zahacza o dramat. Dom na przedmieściu, dwa dojrzale małżeństwa. Oni by się może i dogadali, ale są jeszcze i one. Wszystko zaczyna się od tytułowego drzewa. Jedna żona chce by zostało ścięte, druga, nie widzi takiej możliwości. 
Thelma
18070801
Mocno przeintelektualizowany Thier. Może to wina upałów, ale nie za bardzo łapałam o co w tej całej symbolice chodzi. Wyjściem byłyby napisy, w których reżyser wyjaśniłby co miał na myśli. Ale zdjęcia przepiękne.
Roman Empire
18070804
6-odcinkowy serial o Kommodusie. Jego ojciec, Marek Aureliusza, jak każdy wielki człowiek miał i swoje słabe strony: namaścił na następcę swojego syna, mimo że nic nie wskazywało na to, że się do tej roli nadaje. 
Dobry serial, o tym, jak ktoś kto ma dużą władzę, do której nie dorósł może bardzo przyspieszyć to co nieuniknione.  
 
Archiwum
Zakładki:
Moje druty
Spis moli